• Kvalitné vzdelanie v tvojom meste - Spojená škola, SNP 16 , Sabinov

• Deň tanca a hudby

• 19. 4. 2024
      • „Byť hrdý na to, odkiaľ som, aký som a kam patrím, by mal cítiť každý z nás“.

Rómska kultúra a tradície tvoria neoddeliteľnú súčasť kultúrneho dedičstva Slovenska, preto sme sa aj my v škole rozhodli zrealizovať podujatie s názvom „Deň tanca a hudby“ a ukázať všetkým talent našich žiakov. Tento rok sa konal už 2. ročník.

• Deň tanca a hudby: viac
      • Pridaj sa k nám.

• 18. 4. 2024
      • Pridaj sa k nám. Takéto slová zazneli na prednáške 17.4.2024. Zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky prišli medzi našich štvrtákov, aby im zatraktívnili povolanie – vojak. Niektorí žiaci ešte nie sú rozhodnutí, akým smerom sa vydajú po skončení strednej školy a tak aj toto je jedna z možností. Pri ich rozhodovaní im prajeme veľa šťastia.

• Pridaj sa k nám. : viac
      • FiNNkvíz

• 18. 4. 2024
      • Nadácia NN ľuďom pripravila 17. 4. 2024 prostredníctvom aplikácie Edupage súťaž pre študentov 1. a 2. ročníka stredných škôl pod názvom FiNNkvíz. Účelom spomínanej nadácie je vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti, preto je aj táto online súťaž plná zaujímavých otázok práve z finančnej oblasti. Zúčastnili sa jej študenti I. MEO a II. MEO pod vedením Ing. Angeliky Marcinkovej.

• FiNNkvíz: viac
      • ABC stavebníctva-Záhrada-Šarišské trhy 2024 Prešov

• 18. 4. 2024
      • Dňa 17.4.2024 sme navštívili jubilejný XXX. ročník najväčšej výstavy na východe Slovenska. (Stavebníctvo, bývanie, záhradníctvo, trhy).

Zúčastnili sa jej žiaci I.KAO a I.MEO pod vedením Ing. Vendelína Kušníra, Ing. Márii Šebestovej PhD. a Bc. Michala Bednára.

• ABC stavebníctva-Záhrada-Šarišské trhy 2024 Prešov: viac
      • Medzinárodný deň florbalu

• 18. 4. 2024
      • 12. apríl je medzinárodným dňom florbalu, zaviedla ho v roku 2016 Medzinárodná florbalová federácia(IFF) pri príležitosti osláv 30. výročia svojho vzniku vo švédskom Jönköpingu. V stredu 17. apríla sa odohral priateľský florbalový zápas medzi pedagogickými zamestnancami a žiakmi našej školy. Tento zápas sa niesol v duchu osláv tohto medzinárodného dňa. Po skvelých výkonoch sa z víťazstva napokon tešilo družstvo pedagogických zamestnancov.

• Medzinárodný deň florbalu: viac
      • Krajské kolo v basketbale chlapcov

• 17. 4. 2024
      • Po úspešnom okresnom kole v basketbale, v ktorom si naši žiaci vybojovali postup na Krajské kolo, sa naši reprezentanti zúčastnili basketbalového turnaja najlepších škôl z Prešovského kraja v Levoči. Deväť družstiev bolo rozdelených do troch skupín a naši chlapci si zmerali sily s najlepšími basketbalistami z okresov Levoča a Vranov nad Topľou. Po dvoch ťažkých zápasoch sa síce chlapcom nepodarilo postúpiť do skupiny o prvé tri miesta, ale naši chlapci nechali na palubovke doslova všetko. Ich túžba po víťazstve a snaha zabojovať o každú jednu loptu bola obrovská.

• Krajské kolo v basketbale chlapcov: viac
      • Odborná exkurzia

• 17. 4. 2024
      • Dňa 12. apríla 2024 mali žiaci triedy IV.MEO a majstri odborného výcviku Bc. Palko a Mihalik jedinečnú príležitosť zúčastniť sa odbornej exkurzie v renomovanej firme TEAM Industries s.r.o, ktorá má sídlo v Lipanoch. Táto výnimočná udalosť im umožnila bližšie sa oboznámiť s výrobným programom spoločnosti a získali tak dôležité poznatky a skúsenosti o najnovších trendoch v zváračskej oblasti.

• Odborná exkurzia: viac
      • Beseda s Jarom Slávikom

• 17. 4. 2024
      • 16. apríla 2024 sa žiaci z I.MEO stretli s hudobným producentom a porotcom slávnej talentovej šou – Jarom Slávikom. Ten im bližšie priblížil svoju knihu Talent. Žiakov v mnohom inšpiroval, najmä keď rozprával o kreatívnom priemysle. V otvorenej debate o všetkom možnom im prezradil aj kúsok zo svojho súkromia, zo školských čias, ale i zo svojho podnikania a z natáčania šou Československo má talent. V závere sa s ním mohli žiaci vyfotografovať a prehodiť ešte pár slov súkromne.

• Beseda s Jarom Slávikom: viac
      • Podpora zdravých stravovacích návykov u žiakov našej školy

• 9. 4. 2024
      • V dnešnom uponáhľanom svete sa stáva, že strava mladých ľudí trpí kvôli nedostatku času a náročným denným harmonogramom. Avšak výchova zdravých stravovacích návykov je kľúčová. Pravidelné stravovanie, najmä v škole, môže mať významný vplyv na fyzické aj duševné blaho žiakov.

S cieľom podporiť zdravý životný štýl a pravidelné stravovanie žiakov sme v našej škole zorganizovali ďalšiu školskú aktivitu "Domáca desiata". Je zameraná na poskytovanie zdravých a chutných možností na desiatu pre našich žiakov. Žiaci majú možnosť doplniť si energiu počas dňa, aby sa mohli plne sústrediť na svoje štúdium a aktivity. Desiata by mala byť súčasťou každodenného režimu a mala by obsahovať vyvážené množstvo živín a vitamínov.

• Podpora zdravých stravovacích návykov u žiakov našej školy: viac
      • Okresné kolo v bedmintone

• 8. 4. 2024
      • Dňa 5.4.2024 sa v športovej hale v Sabinove uskutočnilo okresné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat. Našu školu reprezentoval:i Lívia H., Zuzana Dž., Noah B., Matej Dž. a Sebastián T. Dievčatá si v tuhých bojoch vybojovali krásne tretie miesto a naši chlapci sa stali víťazmi turnaja a vybojovali si postup na Krajské kolo v Poprade. Našim reprezentantom srdečne gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

• Okresné kolo v bedmintone: viac
      • Deň učiteľov v MsKS Sabinov

• 28. 3. 2024
      • 28. marec je špeciálnym dňom pre každého učiteľa. V tento deň si totiž pripomíname výročie narodenia Jana Amosa Komenského. Pri príležitosti tohto sviatku sa zúčastnili aj učitelia Spojenej školy, SNP 16 v Sabinove podujatia pod názvom Deň učiteľov, ktoré organizovalo mesto Sabinov a ZUŠ Sabinov.

• Deň učiteľov v MsKS Sabinov: viac
    • Vstúpte - Víta Vás Spojená škola, SNP 16, Sabinov
    • Vestibul školy
    • Dielne praktického vyučovania